Kırık Link Bulucu - Broken Links Finder

ONLİNE ÜCRETSİZ SEO ARAÇLARI

Kırık Link Bulucu


Yeni Bir URLŞuanki Araç - Kırık Link Bulucu

Kırık Link Nedir?

Kırık link veya ölü link, linkin sizi ulaşılmak istenen sayfaya götürmemesi sonucunda bu linke verilen isimdir. Kırık linklerin meydana gelmesinin birçok farklı nedeni olabilir.

  • Link yanlış bir şekilde verilmiş olabilir.
  • Linkin sizi ulaştıracağı web sayfası silinmiş olabilir (Bu durumda popüler 404 hatası meydana gelir.)
  • Linkin sizi ulaştıracağı web sitesi kapanmış veya web sitesi taşınmış olabilir.
  • Linke yalnızca özel kişilerin erişim sağlanması için dosya izni (CHMOD) verilmiş olabilir.
  • Link geçen süre nedeniyle artık geçerliliğini tamamen yitirmiş olabilir.

 

Kırık linkler internet sitesini ziyaret eden kullanıcılar için oldukça büyük bir problemdir. Bir web ziyaretçisi web sitenize ulaşıp kırık linklerle karşılaşması durumunda derhal aradığını bulamayacağı için web sitesini terk edip farklı bir kaynağa yönelecektir. Bu da sitenizden hemen çıkış oranını arttıracaktır. Ayrıca kırık linklerle dolu olan web siteleri yalnızca kullanıcılar tarafından değil arama motorları tarafından da sevilmemektedir.

Eğer bir web kullanıcısı olarak istediğiniz bir kaynağın linkinin kırık olması durumuyla karşılaşırsanız alternatif olarak archive.org isimli internet arşivi sitesinden ulaşmayı deneyebilirsiniz.


Peki, Kırık Link Bulma Aracı ne işe yarar?

Web sitenizdeki kırık linkler SEO puanınızı düşüren etkenlerden bir tanesidir. Ziyaretçileriniz arama motorlarından bir sayfanızı ziyaret etmek istediğinde 404 hatası alıyorsa bu arama motorlarının SEO puanınızı hesaplarken eksi puan almanıza neden olur. Çünkü SEO kaliteli ve doğru içeriğe odaklanır. Eğer siz kullanıcılarınızı olmayan bir web sayfasına yönlendiriyorsanız kullanıcılarınız açısından kötüdür. Zaman kaybına sebep oldunuz ve kötü bir izlenim bıraktınız. Bu yüzden sitenizdeki kırık linkleri tespit edip düzeltmeye çalışın. 
WebSiteKaydet